7 rad z psychologie golfu

7 rad z psychologie golfu

7 rad z psychologie golfu. Golf je obtížnou hrou pro tvou mysl. Použij těchto 7 jednoduchých rad z psychologie golfu pro posílení své hry, které mohou zlepšit tvé skóre. Vezmi však na vědomí, že vnitřní hra je běh na dlouhou trať, proto, pokud chceš vyhrát nad svými golfovými výzvami, vždy mysli předem.

Mysl golfisty potřebuje systém.

Tento systém nemusí být podobný pokročilým systémem vrcholových golfistů. Stačí, když bude jen v jednoduché formě. Starej se o svou mysl a odvděčí se ti mnohými vítězstvími.

1. Začít doma

Mnoho golfistů očekává zázračné rady pro vnitřní hru. Vnitřní hra golfu je všechno, jen ne magická. Právě naopak, rady z golfové psychologie jsou funkčními radami. Tvá vnitřní příprava by měla začít doma, nebo na parkovišti golfového hřiště. Je jedno, zda jsi úplný začátečník nebo pokročilý hráč, měl bys mít cíl / cíle.

Cíle jsou tvé výchozí body na cestě za vysněnou destinací. Pro někoho to může být prolomit na skórkartě stovku, pro někoho jiného zase plusový handicap.

Kam směřuješ ty? Máš na to, abys dosáhl svého cíle? Víš se před hrou golfu zrelaxovat? Nejprve však prozraď, používáš správné golfové vybavení? Každá golfová rána stojí na 3 podmínkách. To znamená, na pohybech naučených profesionálním golfovým trenérem, správně nafitovanými golfovými holemi a úrovni tvé vnitřní hry.

2. Vizualizace na cvičném odpališti

V golfové hře rozhoduje dlouhodobá příprava. Cvičné odpaliště je tvým přítelem, protože zde se sbližuješ s prostředím hřiště. Zde můžeš dokonce i zrelaxovat před nadcházející hrou. Nicméně, relaxováním bys měl začít již doma. Cvičné odpaliště ti dává příležitost zahrát si celé hřiště bez trestných ran.

Na cvičném odpališti smíš zahrát miliony maligenů a neovlivní to tvé skóre.

Navíc si můžeš zopkovať i ty nezdařené rány. Důležitější však je, že si můžeš své rány přehrávat znovu a znovu ve své hlavě. Následně můžeš tuto zkušenost využít jako vizualizaci ve skutečné hře.

3. Výhoda při prvním odpalu

Důsledná vnitřní příprava na první odpal vyžaduje detailní přístup. Následující řádky ti však nabídnou její zjednodušené pojetí. Už při prvním odpalu smíš využít vizualizaci z cvičného odpaliště. Vždy bude náročné udělat dobrý první dojem na … tvých spoluhráče? Ne! No přece na tebe! První rána ovlivní tvé emoce nejvíce.

Svůj první odpal zahrej s maximálně 80-90 procenty síly, kterou dáváš do úderu proto, aby tvůj míč dopad bezpečně na fervej.

Možná, že si o něčem podobném slyšel. Toto je však ten správný trik. Mnoho, dokonce i pro trenéry doporučuje při prvním odpalu použít trojku, či pětku dřevo. No je třeba si uvědomit, že tvé svaly a mysl pravděpodobně na začátku hry nebudou ještě připraveny. Narozdíl od změny hole, kterou bys měl hrát, změň jen typ úderu.

4. Bezpečný course management

Řekněme si na rovinu, zatím nejsi ani Tiger ani Jack dokonce ani Bubba. Jak je course management pro profesionální hráče, tak je course management pro tebe. Vrať se zpět na cvičné odpaliště a polož si otázku. Odkud se ti hraje lépe, z trávy (podložky), či z rafu, nebo dokonce z písku?

Fervej je bezpečným místem pro tvou hru.

Použij to proto jako svou výhodu. Hra golfu obvykle není hrou o nejdelší odpal. To, na čem záleží je tvé finální skóre a ne poměr síly, který si vynaložil na svůj odpal. Hraj rozumně a tvůj přístup bude brzy odměněn. P.s. Zároveň si však dovol vyzkoušet tu jednu dlouhou ránu na jamce, kde se o nejdelší odpal hraje.

5. Pozitivní náskok v patování

Grin je místem, kde musíš myslet racionálně více než kdekoliv jinde. Tak, jako každá jiná rána, pat začíná ihned za posledním úderem. Jednou z tvých super výhod v golfové hře je pozitivní myšlení. Napumpuj se pozitivními myšlenkami. Jinak řečeno, ihned po ráně začni popisovat ránu jak dobře zahranou. Procvičování vizualizace se vyplácí především v takové situaci.

Vnitřní hra patování sestává ze 3 složek – trénink, pozitivní myšlení a fyzika.

Patování musíš trénovat s pokročilým profesionálem. Začátečník, nebo ne, je alespoň jeden dobrý důvod proto, abys tak dělal. Správné trénování patování zamezuje vzniku nesprávných návyků, které se odnaučovat jen těžko. Tenhle trénink tě naučí využívat fyziku, ale kromě toho i něco jiného. Začneš myslet na správné provedení rány, nebo patu aniž bys myslel na negativní scénáře.

6. Neprůstřelná sebedůvěra

Jakmile začneš získávat kontrolu nad svými emocemi, vstoupíš do nové úrovně hry. Řečeno jinými slovy, už nikdy více se nebudeš starat o věci jako jsou duševní kolapsy. Tvá mysl zůstane klidná, protože budeš připraven na mnoho možných scénářů své hry.

Si zrelaxovaný, používáš správnou výbavu, tvé myšlení je pozitivní a trénoval si správným způsobem.

Klidná mysl začíná v zkontrolovaném seznamu věcí, které sis připravil předem. Nicméně, měj vždy na paměti, že je rozdíl mezi velkou a zdravou herní sebedůvěrou. Člověk se zdravou sebedůvěrou zná své hranice. Člověk se zdravou sebedůvěrou zároveň ví, jak tyto hranice postupně rozšiřovat pomocí správné přípravy.

7. Převaha nad ostatními hráči

Jak získat kontrolu nad ostatními hráči? Je nebo není to možné? Je to možné dosáhnout pouze jedním způsobem. V první řadě se netřeba starat o nikoho jiného než sebe. Když ostatní hráči budou vidět jak efektivně funguje tvůj herní přístup navzdory vzrůstajícím výzvám na hřišti, začnou sami pociťovat nejistotu ve své hře.

Nauč se kontrolovat sebe a získáš tak kontrolu nad ostatními hráči.

Zatím se nepodařilo potvrdit, že myšlenky jednoho člověka dokážou ovlivnit dráhu zahrané míče. Proto je zbytečné věnovat pozornost domněnkám. Před tím, než začneš sledovat jiných hráčů by ses měl zeptat sám sebe, kvůli komu vlastně hraješ. Hraješ svou hru, nebo hru někoho jiného? Vždy je to jen a jen tvá hra.

Shrnutí

Začni doma a sestav si své cíle. Budou tě doprovázet bojištěm a nedovolí ti jít nesprávným směrem. Na drajvingu si představuj své následující údery. Pomohou ti tak získat výhodu nad ostatními hráči. Následně upevní tvůj bezpečný course management. Toto ti umožní zůstat klidným i při rozhodujících patech. Tvá herní sebedůvěra bude silnější více než kdykoliv předtím. Ostatní hráči tě tak přestanou zajímat, protože to, co je skutečně důležité – jsi ty, tvá hra a tvůj výsledek.


Tak, a teď jdi ven a vychutnej si svou hru. Vždyť to je také důvod proč ji hrajeme.

Toto je pouze malé nahlédnutí do aktivit se studenty v naší MARIOBEKY ACADEMY. Jsou z celého světa a jsou to jak začátečníci, tak i hráči na známých světových túrách. Ty bys mohl být jedním / mohla být jednou z nich. Pokud se ti tento článek líbí, přečti si i další v naší MASTERCLASS KNIHOVNĚ, kde je ještě hodně podobného obsahu.

mariobeky logo