Ako sa stať lepším žiakom?

Ako sa stať lepším žiakom?

Ako sa stať lepším žiakom? Ľudia, ktorí sú hodnotení v škole (alebo inom podobnom systéme; napr. v organizáciách) sa delia na dve skupiny. Prvá skupina je tá, ktorá NEMÁ, druhou skupinou je tá, ktorá dobré hodnotenie. Na začiatok cesty k lepším známkam je potrebné urobiť veľmi dôležitý krok. Skúsme ľudí porovnať s vozidlami. Tak ako sú ľudia, ktorí sú pretekárske autá (športové coupéčka, formuly), tak sú ľudia, ktorí sú úžitkové autá (dodávky, karavany, nákladiaky a pod).

Ja mám jednotky! Som viac ako tí ostatní?

Vieme, že v realite sa nejedná len o tieto dve skupiny, a že takýchto skupín je neporovnateľne veľa. Napriek tomu, že by to bolo užasné, nie každý si uvedomuje svoje zaradenie do správnej skupiny. Dodávka síce môže túžiť o rýchlostnej kariére a kariére, počas ktorej bude rozosievať radosť medzi ľuďmi, jej účelom je však úžitková hodnota. Nikdy však nebude taká rýchla ako monopost formuly. Dokáže však iné veci. V porovnaní s ňou monopost formuly zase môže snívať o tom, že bude roznášať balíky a tešiť tak milióny ľudí po celom svete. Ak si však obe uvedomia a prijmu si svoje schopnosti, budú sa môcť lepšie sústrediť na napr. posilňovanie svojich slabších stránok.Chceš jednotky Chcem jednotky Lepšie Slovensko Myslieť a učiť sa jednoducho LepsieSlovensko chcesjednotky chcem jednotky lepšie známky

Psychológia jednoduchým spôsobom

Nie každý z nás dokáže zabehnúť stovku pod 10 sekúnd, písať eseje bez gramatických chýb, či len tak z hlavy vypočítať integrály. Toto sú len tri príklady z bežných činností, s ktorými sa ľudia v živote stretajú. Psychológia však pozná XYZ iných, neporovnateľne výstižných atribútov, ktoré hovoria o našich vlastnostiach, talentoch, schopnostiach, moznostiach. Prvým krokom k lepším známkam je poznanie svojich možností. Nechajte si ohodnotiť (otestovať) osobnosť a rozumové schopnosti (inteligenciu). Slovensko ponúka pre svojich občanov neuveriteľnú službu, o ktorej málokto vie. Každý jeden človek ju môže využiť zadarmo.

Licencovaný odoborník / inštitúcia

Nechajte sa otestovať, VŽDY LEN, licencovanou spoločnosťou, licenocovaným odborníkom. Na Slovensku funguje zoskupenie zariadení – Psychologické poradne napr. CPPPaP (názov sa mení v nepravidelných intervaloch, preto je potrebné odsledovať aktuálne pomenovanie prostredníctvom oficiálnych zdrojov). Takáto inštitúcie zamestnávajú vysoko kvalifikovaných pracovníkov, ktorí vám bezplatne vyhotovia psychologický profil. Zároveň k nemu (zvyčajne) dostanete podrobný popis s odporúčaniami. Zároveň však môžete vuyžiť aj služby súkromných poskytovateľov takýchto služieb. Je len na vás ako sa rozhodnete spoznať vaše možnosti.