Ako sa stať lepším žiakom?

Ako sa stať lepším žiakom?

Ako sa stať lepším žiakom? Ľudia, ktorí sú hodnotení v škole (alebo inom podobnom systéme; napr. v organizáciách) sa delia na dve skupiny. Prvá skupina je tá, ktorá NEMÁ, druhou skupinou je tá, ktorá dobré hodnotenie. Na začiatok cesty k lepším známkam je potrebné urobiť veľmi dôležitý krok. Skúsme ľudí porovnať s vozidlami. Tak ako sú ľudia, ktorí sú pretekárske autá (športové coupéčka, formuly), tak sú ľudia, ktorí sú úžitkové autá (dodávky, karavany, nákladiaky a pod).

Ja mám jednotky! Som viac ako tí ostatní?

Vieme, že v realite sa nejedná len o tieto dve skupiny, a že takýchto skupín je neporovnateľne veľa. Napriek tomu, že by to bolo užasné, nie každý si uvedomuje svoje zaradenie do správnej skupiny. Dodávka síce môže túžiť o rýchlostnej kariére a kariére, počas ktorej bude rozosievať radosť medzi ľuďmi, jej účelom je však úžitková hodnota. Nikdy však nebude taká rýchla ako monopost formuly. Dokáže však iné veci. V porovnaní s ňou monopost formuly zase môže snívať o tom, že bude roznášať balíky a tešiť tak milióny ľudí po celom svete. Ak si však obe uvedomia a prijmu si svoje schopnosti, budú sa môcť lepšie sústrediť na napr. posilňovanie svojich slabších stránok.Chceš jednotky Chcem jednotky Lepšie Slovensko Myslieť a učiť sa jednoducho LepsieSlovensko chcesjednotky chcem jednotky lepšie známky

Psychológia jednoduchým spôsobom

Nie každý z nás dokáže zabehnúť stovku pod 10 sekúnd, písať eseje bez gramatických chýb, či len tak z hlavy vypočítať integrály. Toto sú len tri príklady z bežných činností, s ktorými sa ľudia v živote stretajú. Psychológia však pozná XYZ iných, neporovnateľne výstižných atribútov, ktoré hovoria o našich vlastnostiach, talentoch, schopnostiach, moznostiach. Prvým krokom k lepším známkam je poznanie svojich možností. Nechajte si ohodnotiť (otestovať) osobnosť a rozumové schopnosti (inteligenciu). Slovensko ponúka pre svojich občanov neuveriteľnú službu, o ktorej málokto vie. Každý jeden človek ju môže využiť zadarmo.

Licencovaný odoborník / inštitúcia

Nechajte sa otestovať, VŽDY LEN, licencovanou spoločnosťou, licenocovaným odborníkom. Na Slovensku funguje zoskupenie zariadení – Psychologické poradne napr. CPPPaP (názov sa mení v nepravidelných intervaloch, preto je potrebné odsledovať aktuálne pomenovanie prostredníctvom oficiálnych zdrojov). Takáto inštitúcie zamestnávajú vysoko kvalifikovaných pracovníkov, ktorí vám bezplatne vyhotovia psychologický profil. Zároveň k nemu (zvyčajne) dostanete podrobný popis s odporúčaniami. Zároveň však môžete vuyžiť aj služby súkromných poskytovateľov takýchto služieb. Je len na vás ako sa rozhodnete spoznať vaše možnosti.

Share this with your friends

FacebookTwitterLinkedInEmail this page


How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.