Projekt San Stefan

Project San Stefan Charity Better World

Čo je Projekt San Stefan?

Je to ideový koncept projektov, kde dobrovoľné zoskupenie ľudí so záujmom spoločného duševného bohatstva (bez náboženských, politických alebo komerčných zámerov a podpory) pomáha hľadať možnosti podpory užitočných nápadov v oblasti mentálneho rastu bez akvizície osobného materiálneho obohatenia. Cieľom tohoto projektu je upevňovanie prirodzenej potreby nezištne pomáhať.

 

Sme spojení jedným srdcom.

Nech už je tvoja koža svetlá, alebo tmavá, nech sa už na tento svet pozeráš modrými, alebo tmavými očami, nech sa modlíš k Ježišovi, Budhovi, alebo sa nemodlíš vôbec. Každý z nás ma rovnaké srdce. Toto srdce pumpuje červenú krv od okamihu, keď vojde do teba život a prestáva biť, keď z teba život odchádza. Keď budeš najbližšie míňať na ulici človeka, ktorý sa ti bude zdať iný ako si ty, spomeň si na to, ako v ňom, v nej bije to isté srdce, ako v tebe.

 

Jeden talent

Tento človek bude mať ešte jednu vec rovnakú ako ty, je to talent. Nech už sme vysokí, alebo nízki, nech voniame, alebo niekomu smrdíme, nech sme slobodní, alebo rozvedení, nech máme 100 rokov, alebo 1, každý z nás má talent urobiť niečo lepšie než ostatní. Nie vždy sa nám ho podarí objaviť, nie vždy ho máme odvahu využiť. Verím však tomu, že je našou povinnosťou a poslaním deliť sa s ním. Preto chcem vyzvať každého z nás. Nájdime odvahu posunúť tento svet k lepšiemu zdieľaním svojho jedinečného talentu so svojím okolím!

Mám také isté srdce, ako máš ty a chcem sa kúskom z neho podeliť.

 

Naše rozhodnutie

Často sa pozeráme na politikov a hodnotíme ich správanie. Vadí nám, že neplnia to, čo sľubujú. Nepáči sa nám ako nepracujú pre náš rodný kraj, našu dedinu. Čo však robíme my preto, aby bol tento svet lepší? Koľkí z nás podávajú pomocnú ruku? Nemusí to stáť ani cent. Nemusíš byť boháč. Stačí, keď sa rozhodneš dať malý diel z tvojho srdca a chvíľu z osobného času. Možno, že budeš sedieť pred tv, alebo pc o hodinku mesačne menej. Garantujem, že svet sa kvôli tomu nezastaví a po tejto nepatrnej hodine sa budeš cítiť lepšie ako po akomkoľvek tv programe.

Jedno srdce – jeden talent (viac info)