fbpx

Sebakontrola

Sebakontrola

Zaujíma ťa sebakontrola v športe, alebo v škole?

Ak ťa zaujíma seba kontrola v športe, pokračuj čítaním tohto článku.

Pokiaľ máš však chuť prečítať si o sebakontrole v škole, klikni sem…

Sebakontrola v škole

Sebakontrola a jej trénovanie v športe

Pozorovaním dvoch telesne a výkonovo identických hráčov tak vznikne priestor na porovnanie. Ten hráč, z týchto dvoch, ktorý sa rozhodne nenapredovať v posilňovaní mentálnej odolnosti zvyšuje svoju šancu neuspieť voči tomu hráčovi, ktorý na sebe pracovať bude.

Kontrolu nad telesnou zložkou dosiahneme len vtedy, ak bude v pohode naša psychika.

Prevzaté z Mental Game Academy – klikni tu a dozvieš sa viac

Ako však dosiahnuť psychickú pohodu vo vypätých situáciách? Ako dosiahnuť psychickú pohodu v našej hlave počas hry, keď nás naše ambície nútia tlačiť na aktuálny výkon?

Prevzatím kontroly nad telom a mysľou získava hráč kontrolu nad svojou hrou

Preskúmaj dostupnú literatúru pre vnútorú emočnú kontrolu – klikni sem

Tréning emočnej kontroly

Trénovanie sebakontroly pred, počas a po hre v akomkoľvek športe je jeden z dvoch kľúčových faktorov pre zlepšenie výsledkov. Prvý a rozhodujúci faktor, ktorý určuje úspešnosť pri dosahovaní výsledku je telesná pripravenosť.

Každý človek, ktorý chce mať v športe svoje emócie pod kontrolou sa v prvom rade musí naučiť rozpoznávať situácie, kedy emócie začínajú preberať kontrolu nad ním samotným.

Mário Béky

Identifikácia situácií kedy dochádza k strate kontroly je schopnosť, ktorú je možné sa naučiť. Poskytujeme sériu produktov (knihy, videá, či aktivity), ktoré učia ako využívať potenciál, ktorý sa v nás nachádza.

Kontrola intenzity dýchania ako aj kontrola telesného napätia predstavuje základ toho, s čím pracujeme s našimi klientami.

Pokročilý vnútorný tréning

Nájdete medzi nimi amatérskych, ako aj profesionálnych športovcov, deti, dospelých, dôchodcov, či manažérov medzinárodných firiem. Upevňovanie mentálnych herných stratégií počas tréningu je ďalším bodom v rozsiahlom portfóliu nášho tréningu.

Porozumenie “vlastnej hre” je jedným z prvých krokov k dosahovaniu lepších výsledkov.

Tréning vnútornej hry za účelom dosiahnutia nadpriemerných výsledkov – klikni sem

Plánovanie cieľov

Pokročilý vnútorný tréning MARIOBEKY.COM ponúka unikátnu formu upevňovania emočnej kontroly v záťažových situáciách. Užívateľ / hráč tak dokáže dosiahnuť relatívne pokojný stav využitím variabilných metód už v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pokročilý vnútorný tréning ponúka konkrétne príklady s konkrétnymi technikami pre konkrétne situácie.

Preto je využívaný hráčmi z rôznych kútov sveta

Okrem iného ponúka aj dodatočnú teóriu vysvetlenú jednoducho, tak aby jej rozumeli aj deti. Hráč tak rozumie tomu ako a prečo má aplikovať jednotlivé techniky. V praxi to znamená, že hráč robí veci efektívne a zároveň rozumie svojim aktivitám.

Plne rozumieť svojim aktivitám je rozhodujúcim krokom ku kontrole nad svojimi emóciami a teda – nad svojim výkonom.

Ak nemáš kontrolu nad svojim výkonom – klikni tu.

Share this with your friends

FacebookTwitterLinkedInEmail this page