Educatia – úspešné učenie sa, webinár

Educatia úspešné učenie sa webinár


LEO – Učebný
organizér

Na čo slúži?

ORGANIZOVANIE


PLÁN

PREHĽAD

KONTROLA

Podpora


– obsah –

Ciele ✔

Plánovanie ✔

Výzvy ✔

Stretnutia ✔

Príprava ✔

Úspechy ✔

Efektivita ✔

Hodnotenie ✔

Odmeny ✔


Kto to využije najviac?
žiaci
rodičia
učitelia


ZISTI
VIAC


Myslieť a učiť sa
jednoducho

Na čo slúži?

UČENIE SA


OBJAVOVANIE

POROZUMENIE

KONTROLA

Štruktúra


– obsah –

Psychológia ✔

Zvládanie stresu ✔

Relaxovanie ✔

Prehodnocovanie ✔

Kognície ✔

Stratégie ✔

Routina ✔

Sebadôvera ✔

Prispôsobenie si ✔


Kto to využije najviac?
žiaci
rodičia
učitelia


ZISTI
VIAC


Educatia
FB skupina

Na čo slúži?

STRETNUTIA


DISKUTOVANIE

SKÚSENOSTI

VZÁJOMNÁ POMOC

Komunita


– obsah –

Tipy ✔

Triky ✔

Návody ✔

Bonusy ✔

Príbehy ✔

Prekvapenia ✔

Súťaže ✔

Priatelia ✔

Podpora ✔


Kto to využije najviac?
žiaci
rodičia
učitelia


ZISTI
VIAC

Educatia mysliet a ucit sa jednoducho ucebny organizer


Partnerský
program škôl

Pre koho je určený?

ŠKOLY


ROZŠÍRENÝ SPÔSOB
SPOLUPRÁCE S EXTRA
PRÍLEŽITOSŤAMI

zľavy až do 50%
na všetky učebné materiály

pre vašich študentov

ZADARMO prístup do podporného online tréningu pre efektívne učenie sa s neustále pribúdajúcimi lekciami


Ako sa dostať do Partnerského programu škôl?

Vyplňte 1 minútový dotazník


Koľko stojí členstvo v Partnerskom programe škôl?

ZADARMO


KLIKNITE SEM


Ako efektívne
sa vieš učiť? KVÍZ

Pre koho je určený?

ŽIACI


DETAILNÁ ANALÝZA
TVOJHO AKTUÁLNEHO
POTENCIÁLU UČENIA SA

získaš
OKAMŽITÉ VÝSLEDKY
s odporúčaniami

Rozpoznaj svoje silné a slabé stránky v tvojom prístupe k učeniu, aby si sa vedel správne posunúť vpred k zlepšeniu.


Ako zistiť, do akej miery je tvoja technika učnia sa efektívna?

Zodpovedaj 10 jednoduchých otázok!


Koľko stojí
táto analýza?

ZADARMO


KLIKNI SEM


ČASTÉ OTÁZKY Educatia úspešné učenie sa webinár

Čo ak mám v škole neblahé výsledky, alebo čo ak so školou len práve začínam?

Skvelé na týchto knihách a našej vzdelávacej komunite je, že ich môžeš použiť bez ohľadu na tvoju úroveň, či doterajšie skúsenosti s učením. Napríklad príručka Educatia – Myslieť a učiť sa jednoducho začína všeobecnou teóriou, vďaka ktorej porozumieš procesom prebiehajúcim v tvojej hlave. Neskôr sa zoznámiš s praktickými nástrojmi na učenie a všetkými ostatnými dostupnými možnosťami. Následne sa naučíš, ako konkrétne môžeš upraviť svoje myslenie, aby si videl/a pozitívne výsledky priamo vo svojom živote. A to natrvalo! Okrem toho pre študentov, ktorí majú veľké ambície, existujú plne prispôsobiteľné stratégie, ktoré sú taktiež popísané v príručke Myslieť a učiť sa jednoducho.

TIP

Prvý krok, ktorý musíš urobiť je zadovážiť si vreckovú príručku Myslieť a učiť sa jednoducho a LEO – učebný organizér, aby si spoznal/a, čo ti pri učení chýbalo a prečo neboli tvoje doterajšie výsledky lepšie. Potom si vyber úroveň, ktorú chceš dosiahnuť, a začni používať všetky vzdelávacie nástroje. Pripoj sa k facebookovej skupine Educatia, zdieľajte svoje skúsenosti a čítaj príbehy iných ľudí. Je to neuveriteľný zážitok, kde ideš „krok po kroku“, a kde je všetko jasne vysvetlené.


Čo ak príručke, či organizéru nebudem rozumieť?

Môžeš zostať pokojný/á. Vytvorili podpornú skupinu na Facebooku – Educatia (vzdelávaciu komunitu). Tu nájdeš ďalšie tipy a triky, videá, live streamy a ďalšie užitočné príspevky. Toto je miesto, kde sú študenti, učitelia a rodičia povzbudzovaní k zdieľaniu vlastných skúseností z učenia sa s ostatnými. Skupinu môžeš preskúmať bez toho, aby si v nej bol/a aktívny/a. Kedykoľvek budeš mať chuť pridať svoj pozitívny bod, budeš vítaný/á.

TIP

Táto skupina na Facebooku sa snaží zostať maximálne bezpečná. Preto máme vlastnú zásadu prijímania nových členov. Členmi sa môžu stať jedine žiaci / študenti škôl, ktoré sú partnermi s Educatia. Opýtaj sa zástupcov tvojej školy (školský poradca, učiteľ, riaditeľ), či je tvoja škola v partnerskom programe s Educatiou / mariobeky.com. Ak nie, daj im vedieť o tejto skvelej novej príležitosti pre tvoju školu.


Ako zistím, že som pripravený / á?

Buddha povedal: “Keď je študent pripravený, učiteľ sa objaví.” Pamätáš si všetky šance, ktoré si mohol/a využiť a neurobil/a si to? Toto je šanca, na ktorú si vždy čakal/a. Je múdre ju využiť.

TIP

V škole aj v živote – vždy kalkuluj a využívaj najlepšie dostupné príležitosti. Napriek všetkým prekážkam príde v tvojom živote čas, keď sa dobré veci dostanú aj k tebe. Čo ak toto je tá chvíľa, ktorá ti zmení tvoju budúcnosť pozitívnym spôsobom? Je plne na tebe, či otočíš hlavu a pozrieš sa inam, alebo či túto šancu privítaš a začneš meniť svoj život v niečo dobré a správne.


Koľko podpory sa mi dostane?

Získaš plnú podporu dostupnú pre vzdelávací nástroj, ktorý sa rozhodneš používať. Ak si vyberieš LEO – učebný organizér, získaš výhodu pri organizovaní svojich dní, týždňov, mesiacov, aby si dosiahol/a ciele, ktoré si si sám/sama stanovil/a. Ak si vyberieš príručku Myslieť a učiť sa jednoducho, dostaneš šablónu, ako sa začať učiť, ako porozumieť procesom, ktoré sa odohrávajú v tvojej hlave a ako to všetko prispôsobiť svojim očakávaniam. Takto konečne nadobudneš nielen pochopenie, ale aj kontrolu nad svojimi každodennými aktivitami. Áno, to doslova znamená – aj v náročných situáciách. Predovšetkým v náročných situáciach.

TIP

Najlepšiu hodnotu pre teba vždy vytvorí nielen jeden, ale dvojica pomocníkov, teda aj príručka aj učebný organizér. To, čo je dôležité v tejto chvíli je len to, či chceš zostať tam, kde si teraz, alebo mať svoj život plne pod kontrolou.

* Nie sú žiadne skratky, ani zázračné teórie. Ak chceš vidieť pozitívnu zmenu či už v školských výsledkoch lebo priamo vo svojom živote, musíš byť dôsledný/á, odhodlaný/á a zodpovedný/á. Ak sa neustále ospravedlňuješ a vyhováraš, neexistuje žiadna osoba ani nástroj na svete, ktorý by ťa vytiahol z miesta, kde sa práve nachádzaš. Úspešné učenie sa začína rozhodnutím zažiť pozitívnu zmenu vo svojom živote. Educatia úspešné učenie sa webinár

Educatia úspešné učenie sa webinár